понеділок, 27 березня 2017 р.

27 березня - Міжнародний день театру

                            Зародження українського театру

     Театральне мистецтво України бере початок із глибокої давнини (народні ігри, танці. пісні та обряди). Ще з VI ст. відомі театральні виставки скоморохів. В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Про це свідчать фрески Софійського собору в Києві (XI ст.) Перші зразки драми публічно виголошували учні київських шкіл: Братської (Києво-Могилянська академія) та Лаврської (XVI-XVII ст.)Важливими центрами розвитку релігійної драми в цей час вважалося також Львівська братська школа та Острозька акдемія.Перші театральні трупи народилися на Наддніпрянщині в XVIII ст. Пізніше в Києві (1806), Одесі (1809) з`являються перші театральні будівлі. Становлення класичної української драматургії пов`язане з іменами І.Котляревського, який очолив театр у Полтаві, та Квітки-Основяненка - основоположника художньої прози в новій українській літературі.Бурлеск і експресивність, поряд із мальовничістю чи гумором, що характерні для їх творів. надовго визначили обличчя академічного театру в Україні. У другій половині XIX  в украъны поширився аматорський український рух. В аматорських гуртках починали діяльність корифеї українського театру - драматурги та режисери М.Старицький, М. Кропивницький та Іван Карпенко-Карий. Заслуга швидкого розвитку театру належить також  видатній родині Тобілевичів, члени якої виступали під сценічними псевдонімами Івана Карпенко-Карого, Миколи Садовського й Панаса Саксаганського. Кожен із них не лише створив власну трупу, а й був видатним актором і режисером.  Дороговказною зіркою українськоготеатру того часу була Марія Заньковецька.
     За роки незалежності в Україні з`явилося багато нових театрів, зростає інтерес до народного та вуличного театру. Українське драматичне мистецтво дедалі активніше  інтегрується в європейський культурний простір. Світове визнання здобув театральний режисер Роман Віктюк, творчість якого стала вагомим внеском у світову театральну естетику кінця XX ст. Відомий далеко за межами України й інший український режисер - А. Жолдак. Низка талановитих акторів українського театру - Б. Ступка, А. Роговцева, А.Хостікоєв, Н. Сумська та ін. з великим успіхом  знялися у вітчизняних і зарубіжних кінострічках. Зараз в Україні щорічно відбуваються міжнародні театральні фестивалі, які підтвердили свій авторитет у Європі: "Київ травневий" у Києві, "м Золотий Лев" у Львові, " Тернопольські театральні вечори", "Дебют" у Тернополі, "Херсонеські ігри" у Севастополі, " Мельпомена Таврії" у Херсоні, "Різдвяна містерія" у Луцьку, "Інтерлялька" в Ужгороді.


вівторок, 21 березня 2017 р.

21 березня - Всесвітній день поезії

    
 
     З історії виникнення
  Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО Всесвітній день поезії було призначено на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року. Найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, де розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН. Рішення про встановлення Всесвітнього дня поезії було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання, вона формує громадську думку і насамперед передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.
   Основна мета заходу— дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе як можна голосніше. Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство. Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації в цей день віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, що вона грає в діалозі між культурами — у діалозі, який є гарантом миру.
   Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з’явився 2004 року.



середа, 15 березня 2017 р.

"Хмаруємо" разом!

     Сьогодні уявити життя без комп'ютера, Інтернету та IT-технологій практично неможливо. Сучасні діти не уявляють себе без Інтернету з його соціальним спілкуванням та інформаційними ресурсами. Однією з інновацій в освітньому процесі є хмарні сервіси.
     Масштаби впровадження хмарних технологій стрімко зростають.Тепер, щоб вчитися, педагогу не обов'язково стояти біля дошки. Для цього потрібно лише підключитися до мережі Інтернет та мати будь-який браузер, встановлений на комп`ютері. Необхідні компоненти для роботи в "хмарах" - це Інтернет, комп`ютер ( планшет, мобільний телефон, нетбук) та навички роботи з Інтернет та веб-застосунками.
   Наразі Googl-сервіси набирають все більшої популярності у навчально-виховному процесі будь-якого закладу.
      У новому 2016-2017 н.р. п`ятикласники Ганно-Опанлинського НВК на уроках української мови разом з учителем Каменською Л.В. активно вивчають можливості сервісу  LearningApps.org, що дозволяє створювати різноманітні інтерактивні вправи. Діти із задоволенням виконують готові вправи, а також вчаться створювати й зберігати нові. 
      Тож веб-інструменти дозволяють урізноманітнити форми і методи навчання та спілкування між педагогом і учнями, оптимізувати методичну роботу вчителя, зробити навчання ефективним та цікавим. 
      До зустрічі в "хмарах"!
      

вівторок, 14 березня 2017 р.

Конкурс есе "Європа починається з тебе"

   Відбувся обласний конкурс есе «Європа починається з тебе» в рамках ІУ Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць».
    На конкурс було надіслано понад 300 авторських робіт. Метою конкурсу стало привернення учнівської молоді до національних цінностей рідного краю та залучення до кращих традицій міжнаціональної культури. Обласне журі відзначило, що для більшості творів характерні неординарність поглядів авторів, креативність. Послідовність та логічність викладенних думок, відповідність жанру. Витриманість стилю, та літературно – художня гідність.
   Вітаю переможця (ІІ місце) обласного етапу конкурсу есе "Європа починається з тебе" в рамках ІV Всеукраїнського конкурсу есе " Я- європеєць" Жука Олександра, учня 8 класу Ганно-Опанлинського НВК І-ІІІ ст. ( кер. Каменська Л.В.)
      Молодець! Бажаю подальших перемог і творчих досягнень!


Як ми грали в "Соняшник"

      Ось і дочекалися першого весняного місяця. Вже декілька років поспіль учні Ганно-Опанлинського НВК І-ІІІ ст. беруть активну участь у проведенні Всеукраїнської українознавчої гри "Соняшник". Це вже стало доброю традицією.
      3 березня 2017 року в нашій школі було проведено українознавчу гру "Соняшник" серед учнів 1-11 класів. Діти із задоволенням виконували пізнавальні завдання, розгадували ребуси, мали змогу поринути в чудовий світ мови, літератури, історії, культури. мистецтва.
      Бланки з відповідями відправлено до оргкомітету на перевірку. Бажаю 35 учасникам гри перемоги!
      Тож граймо та перемагаймо!
      Координатор гри: Каменська Л.В.
  


З Шевченком у серці

      9 березня 2017 року в с. Ганно- Опанлинка відзначили день народження видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча Тараса Шевченка.
     
      Березневі шевченківські дні для кожного українця переплітаються у вінок синівської любові до нашого духовного батька, котрий усе життя поклав на вівтар служіння своєму народові, його захисту і возвеличенню.
      У центрі села, біля памятника великому Кобзарю, за участю директора Ганно-Опанлинського НВК І-ІІІ ступенів О.І. Солянової, учителів і школярів відбулися урочистості з нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.
      " Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття", - саме цими пророчими рядками В. Симоненка розпочався мітинг пам`яті. Ведучі Дарина Костиря та Микита Григорчук нагадали присутнім найважливіші події з життя Тараса Шевченка, віддали шану поетові.
      Перед школярами з вітальним словом виступила учитель української мови та літератури Л.В. Каменська. Вихованець НВК, учень 9 класу Артем Компанієць, майстерно продекламував "Заповіт" Шевченка.
      Закінчилось святкування покладанням квітів до підніжжя пам`ятника великому Кобзареві.
      А в актовій залі школи школи пройшов виховний захід " Уклін тобі, Тарасе!" для учнів 1-11 класів.
      Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам`яті нащадків, бо є й буде Україна і народ український. Памятаймо його заповіт: бути єдиною, дружньою родиною.


ЛЕСИН ВІНОЧОК

              ДО 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕТЕСИ, ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА ЛЕСІ УКРАЇНКИ Є люди, як свічки, - з горають, відходят...