неділя, 16 квітня 2017 р.

Христос воскрес!

Красиві привітання з Великоднем у прозі
       Шановні відвідувачі мого блогу! 
Прийміть найкращі вітання та побажання з Великодніми святами!
        Бажаю вам  гармонії, любові, сімейного затишку і щастя!
                             
                        Святковий передзвін                             
                                                       Лунає дзвін з усіх сторін:
— Христос Воскрес!
Безсмертний він!
Злітають звуки до небес:
— Дінь-донь, дінь-дон!
Христос воскрес!
Здаля озвався баритон:
— Йому хвала!
Дінь-донь, дінь-дон!
І звідусіль їм вторять в тон:
— Христос воскрес!
Дінь-донь, дінь-дон!
Триває срібний передзвін:
— Славім його!
Земний уклін!
Лунає дзвін з усіх сторін:
— Христос Воскрес!
Безсмертний він!
Леся Вознюк

Готуємося до ЗНО - 2017

Шановні одинадцятикласники!

Власне висловлювання (методичка для експертів)

ПРОГРАМА ЗНО-2017




четвер, 13 квітня 2017 р.

Великий Чистий четвер

  ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу картинка до свята Великий чистий четвер

    За біблійною легендою, саме в четвер відбулася трапеза Ісуса Христа з його учнями, так звана Таємна вечеря, після якої Юда зрадив свого друга і вчителя.
  Назва свята пов'язана з обрядом обмивання ніг, яке здійснювалося в ті часи для всіх, хто прийшов у гості, так як сідати за стіл немитим було неприйнято. Традиційно Чистий четвер вважається днем ​​великого прибирання будинку, позбавлення непотрібного мотлоху і сміття, старих речей.
   Існує звичай класти в таз з водою, який використовується для миття вікон і дверей, кілька монет, щоб розподілити грошову енергію по дому. До прибирання не прийнято приступати до готування їжі.
    Водночас вважається, що цього дня не можна давати гроші в борг нікому, виносити цінні речі або робити дорогі покупки.
    Можна вже розфарбовувати писанки, готувати святковий одяг на неділю, працювати.
                                 На Чистий четвер нам роботи багато:
                                          Оселю і душу довести до ладу.
                                     Нехай цього дня не бариться робота,
                                   Хай будуть приємними ваші турботи,© http://pozdravlenye.com/profukr.php?cat=144

                                      Хай лихо і гріх обминуть вашу хату,
                                           Хай буде здоров'я і щастя багато!

неділя, 9 квітня 2017 р.

Вербна неділя

      За тиждень до Великодня святкується вербна неділя. Відповідно до народних вірувань, у цей день у жодному разі не слід сіяти городину, оскільки в цьому разі все виросте гірке й тонке.
  За легендою, коли Ісус Христос їхав верхи на віслюку, люди стелили на його шляху пальмові гілки. Це поклало початок звичаю святити гілки. А оскільки пальмових гілок не маємо, то святимо вербові, відповідно до вибору наших далеких предків.
     Перед вербною неділею до церкви люди везуть вербове гілля, щоб зранку під час святкового богослужіння посвятити його. У цей день усі богобоязні люди обов'язково повинні піти до церкви, щоб посвятити вербу. Того, хто проспить процедуру освячування верби, по поверненні з церкви легенько б'ють свяченими гілками:
      Це не я б'ю, а верба б'є, За тиждень — Великдень!
Коли верба вже посвячена священиком, діти один перед одним стараються встигнути проковтнути по кілька «котиків». За народними переконаннями, ці свячені «котики» вбережуть горло від хвороби. Народні знахарі широко використовували свячену вербу під час приготування цілющих настоїв і напоїв як для людей, так і для тварин: і від ревматизму, і від лихоманки, і від головного болю, і від шлункових захворювань, і для загоювання ран.
    Свяченій вербі приписувалися й інші магічні властивості, зокрема, виганяючи вперше худобу на пасовисько, треба обов'язково поганяти її свяченою вербою, щоб нечиста сила свійську тварину обминала. А якщо викласти за двері свячену гілку під час граду, то, за народними уявленнями, град припиниться.
    Добрі господарі після повернення з церкви садять на городі по кілька гілочок свяченої верби. Це сприяє гарному врожаю та злагоді в господі. Ті гілки, що залишилися, треба поставити під образами.
    Молодь жартома била одне одного свяченим вербовим гіллям ще по дорозі із церкви. При цьому треба промовляти такі слова:

Будь великий, як верба!

Будь багатий, як земля!

Будь сильний, як вода!
       Після «використання» свячену вербу в жодному разі не можна топтати ногами — це великий гріх. І викидати її теж не можна, а слід обережно зібрати в одному місці та спалити.
Джерело



пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

З Благовіщенням!



  7квітня   православні відзначають одне з 12 головних церковних свят - Благовіщення пресвятої Богородиці.
    Перші відомості про Благовіщення відносяться до 560 року, коли імператор Юстиніан вказав дату його святкування - 25 березня (7 квітня за новим стилем).
    Католики святкують Благовіщення 25 березня.

    За церковними переказами, цього дня Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, котрий стане Спасителем усього світу. В руках Архангел тримав білу лілію - символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення.
   Події цього свята описані єдиним євангелістом - апостолом Лукою. У Євангелії він повідомляє, що в 6-й місяць після зачаття праведною Єлисаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу: «Ангел, увійшовши до Неї, сказав: Радій, Благодатна! Господь із Тобою; благословенна Ти між дружинами».
   Згідно з церковним переказом, у той момент, коли Діві Марії з'явився Архангел Гавриїл, вона читала книгу пророка Ісаії, а саме - слова про народження Месії.
      Цього дня було заведено відпускати птахів на волю. Ця традиція символізує звільнення душі від гріхів і святість помислів у таке світле свято.
       Благовіщення вважають святом весни і загального благоденства в природі.
    Зі святом пов'язано багато народних прикмет: цього дня не можна виконувати будь-яку домашню роботу. Навіть птах гнізда не в'є цього дня.

четвер, 6 квітня 2017 р.

Пробне ЗНО - 2017


Шановні одинадцятикласники!

  ЗНО онлайн з української мови та літератури з коментарями,  а також завдання та правильні відповіді  пробного ЗНО з української мови та літератури.

понеділок, 3 квітня 2017 р.

Якими будуть тести ЗНО у 2017 році

   Що представлятимуть собою тести ЗНО, визначають характеристики тестових завдань






Зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл та осіб, які вступатимуть до вищих навчальних закладів, у 2017 році розпочнеться 23 травня та триватиме до 16 червня.
Особливості тестів ЗНО визначають характеристики тестових завдань, що затверджені Українським центром оцінювання якості освіти.
Зокрема, характеристики містять інформацію про загальну кількість завдань кожного тесту, час відведений для виконання завдань кожного тесту, форми завдань, схеми оцінювання кожної окремої форми завдань та тесту в цілому, а також інші особливості проведення ЗНО з кожного предмета.

ЛЕСИН ВІНОЧОК

              ДО 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕТЕСИ, ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА ЛЕСІ УКРАЇНКИ Є люди, як свічки, - з горають, відходят...