Блог учителя української мови та літератури Ганно-Опанлинського НВК І-ІІІ ступенів Каменської Лідії Валеріївни
Сторінки
- Головна сторінка
- Нормативна база
- Про мене
- Матеріали до уроків
- Українська література
- Позакласна робота
- Фільмотека
- Готуємося до ЗНО
- ДПА
- Скарбниця філолога
- Цікаві сервіси
- Онлайн-словники
- Експрес-уроки укр.мови від О. Авраменка
- Фотоальбоми
- Роботи моїх учнів
- Конкурси
- Результати конкурсів
- Сторінка для учнів
- Сторінка для батьків
- Досягнення учнів
- Самоосвіта
- Мої веб-публікації
- Мої досягнення
- Творчий звіт
- Самоаналіз уроку
- Дистанційне навчання
- Я - класний керівник
- Індивідуальний план роботи на період карантину
субота, 7 грудня 2019 р.
неділя, 27 жовтня 2019 р.
Свято Хеллоуїна в Ганно-Опанлинському НВК
Традиційно жахливе свято Хеллоуін відзначається в ніч з 31 жовтня на 1 листопада і бере витоки ще з давніх кельтських легенд.
Напередодні осінніх канікул, 25 жовтня, в Ганно-Опанлинському НВК І-ІІІ ст. для учнів 7-11 класів весело й креативно пройшло свято Хеллоуїна.
Гарний настрій учнів, творча атмосфера, костюми, макіяж, вікторина, різноманітні конкурси та подарунки зробили для нас цей вечір незабутнім та дуже приємним.
Напередодні осінніх канікул, 25 жовтня, в Ганно-Опанлинському НВК І-ІІІ ст. для учнів 7-11 класів весело й креативно пройшло свято Хеллоуїна.
Гарний настрій учнів, творча атмосфера, костюми, макіяж, вікторина, різноманітні конкурси та подарунки зробили для нас цей вечір незабутнім та дуже приємним.
Як провели в Ганно-Опанлинському НВК І-ІІІ ст. осінній ярмарок " Феєрія солодощів"
Строкато, весело, гамірно, яскраво, дружно й надзвичайно смачно – ось так пройшов 24 вересня в Ганно-Опанлинському НВК І-ІІІ ступенів шкільний осінній ярмарок « Феєрія солодощів».
Від самого ранку діти й батьки несли разом із портфелями різноманітну смакоту. Це був не просто ярмарок, це було свято-феєрія. Фоє школи нагадувало справжню казку. Розпочався ярмарок цікавою композицією, підготовленою педагогом – організатором Авіловою А.М. разом з учнями 1-4 класів та старшокласницями.
Від самого ранку діти й батьки несли разом із портфелями різноманітну смакоту. Це був не просто ярмарок, це було свято-феєрія. Фоє школи нагадувало справжню казку. Розпочався ярмарок цікавою композицією, підготовленою педагогом – організатором Авіловою А.М. разом з учнями 1-4 класів та старшокласницями.
Участь у ньому взяли учні 1-11 класів та їхні батьки. Тут можна було придбати безліч різних смаколиків – домашню кондитерську випічку, солодкі напої, желе, хот-доги, фрукти тощо. Ніхто не пішов додому без чудових і необхідних покупок.
Кожен клас намагався якомога яскравіше й оригінальніше оформити своє місце на ярмарку. Діти із задоволенням добирали назви, власноруч виготовляли відповідну атрибутику. Усім «продавцям» хотілося привернути увагу саме до своєї продукції. Були підготовлені неймовірні композиції з квітів ( 1-2 класи), овочів та фруктів.
Торгувати молодшим школярам допомагали батьки. Вони не тільки закликали покупців до своїх ласощів, але й купували їх на інших торговельних місцях. На один день НВК перетворився на справжній « Сорочинський ярмарок».
Всі учасники отримали багато позитивних, яскравих і незабутніх емоцій.
Щиро дякуємо батькам, які допомогли організувати ярмарок.
четвер, 24 жовтня 2019 р.
Стартував Х (ювілейний) Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
23 жовтня в Ганно-Опанлинському НВК І-ІІІ ст. відбулося урочисте відкриття Х (ювілейного) Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Започатковано конкурс з метою пошуку талантів, розвитку творчого потенціалу серед молоді, виховання поваги до державної мови, традицій свого народу.
До слова були запрошені переможці шкільного і районного етапів Міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка минулих років: Олександр Жук, учень 11 класу, та Дар`я Ступаковська, учениця 7 класу. Юні обдарування побажали майбутнім учасникам Конкурсу творчих успіхів, любові до рідної мови та вшанування Великого Кобзаря.
Учитель української мови та літератури Каменська Л.В. оголосила умови конкурсу та запропонувала шанувальникам творчості Тараса Шевченка взяти участь у першому етапі, який проходитиме в школі.
середа, 12 червня 2019 р.
субота, 25 травня 2019 р.
Новий правопис української мови. Що змінилося
Кабінет міністрів України затвердив новий правопис української мови, над яким комісія працювала майже п’ять років. Ці правила максимально схожі на правопис 1928 року — його відмінили як «націоналістичний» за часів Йосипа Сталіна та затвердили інший документ, який і діяв донині.
У деяких моментах він робить правила універсальними — наприклад, написання в словах грецького походження «т», а не «ф». Тобто не «анафема», «кафедра», «Афіні», а «анатема», «катедра», «Атени». Хоча ці норми пропонується використовувати як паралельні [з вже існуючими], але це нормально — це і є універсальність.
За старим правописом слово «траєкторія» писалося через літеру «є», але інші слова аналогічного типу, як-от «проект», «проектор» писалися через літеру «е». Зараз це все уніфікувалося, тепер «траєкторія», «проєктор» тощо.
За новим правописом для передачі звуку g потрібно використовувати літеру «г». Але його можна передавати й літерою «ґ», якщо мова йде про давньозапозичені слова (як «ґатунок»), або у власних назвах, якщо потрібно імітувати звук g (наприклад, «Ґонґадзе». При цьому літеру h потрібно передавати літерою «г», але в окремих словах, запозичених з європейських та деяких східних мов його передають буквою «х» (наприклад, «хокей»).
Що ще змінює новий правопис?
«Пів» окремо. Зараз числівник «пів» у родовому відмінку з загальними назвами пишеться разом (півгодини), а з власними — через дефіс (пів-Одеси). За новим правописом писати «пів» треба буде окремо: пів Києва, пів яблука, пів години. Винятки — слова у називному відмінку, що виражають єдине поняття, наприклад, півострів.
Попмузика. Зараз частина слів з першими іноземними пишеться разом, а частина через дефіс. Відтепер такі слова треба писати разом. Тобто: вебсторінка, попмузика, експрезидент, пресконференція.
Попмузика. Зараз частина слів з першими іноземними пишеться разом, а частина через дефіс. Відтепер такі слова треба писати разом. Тобто: вебсторінка, попмузика, експрезидент, пресконференція.
Нова транслітерація. Правопис пропонує урізноманітнити традицію передачі іноземного буквосполучення au. Тому можна вживати «аудієнція» і «авдієнція», «аудиторія» і «авдиторія», «пауза» та «павза», «фауна» і «фавна».
Менше лапок. Деякі назви продуктових товарів можна писати без лапок і з маленької літери: кока-кола, любительська ковбаса. Така норма пояснюється тим, що ці слова стали загальними. Втім, незрозуміло, як саме будуть визначати загальність.
Тим, хто зараз навчається в школі, переналаштовуватися не доведеться. Старшокласники ще здаватимуть ЗНО за старим правописом. Старий і новий правопис, як це зазвичай заведено, мають існувати декілька років паралельно.
Переглянути повний текст правопису можна тут.
неділя, 28 квітня 2019 р.
середа, 10 квітня 2019 р.
Мій відкритий урок на атестацію 2018-2019 н.р.
Відкритий урок з використанням інноваційних технологій у 9 класі за п’єсою І.П. Котляревського «Наталка Полтавка» на тему «Наталка Полтавка як уособлення кращих рис української жінки, яка відстоює людську гідність, бореться за своє щастя» провела учитель української мови та літератури Ганно-Опанлинського НВК І-ІІІ ст. Каменська Лідія Валеріївна.
Працюючи у творчих
групах, учні захищали проект « У чому щастя людини?» Діти на уроці представляли героїв п’єси у вигляді монологу від їхнього імені , інсценували уривок, характеризували жіночі образи (Наталки і
Терпилихи) – І група, чоловічі образи (Петра і Возного) – ІІ група, давали оцінку
їхнім діям, вчинкам, словам, узагальнювали дібраний матеріал і робили висновки.
На уроці
панувала атмосфера доброзичливості, пізнання та успіху.
вівторок, 19 березня 2019 р.
Відповіді з відеокоментарем на пробне ЗНО -2019
У розділі «Пробне ЗНО» розміщено правильні відповіді на завдання пробного тесту з української мови і літератури.
Відтак учасники, які брали участь у пробному тестуванні, зможуть перевірити правильність виконання завдань і вирахувати кількість набраних тестових балів. Максимальна кількість балів, яку можна отримати, виконавши всі завдання, – 104, із них 20 балів за написання власного висловлення і 84 – за виконання завдань закритої форми.
Для тих, хто скористався сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО», результат пробного ЗНО за рейтинговою шкалою 100–200 балів і критеріальною шкалою 1–12 балів буде розміщено в персональному кабінеті учасника пробного тестування 22 березня.
Якщо учасник пробного ЗНО не скористався сервісом, він зможете самостійно визначити кількість набраних тестових балів за виконання пробного ЗНО з української мови і літератури. Зробити це можна за допомогою Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури та Схеми оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення) з української мови пробного ЗНО 2019 року.
Пропонуємо ознайомитися з відеокоментарем до завдань тесту пробного ЗНО з української мови і літератури.
середа, 6 березня 2019 р.
Зі святом 8 Березня!
З дитинства 8 березня ми вважали не просто Міжнародним жіночим днем, а святом наших мам, сестричок, бабусь. Цього дня для них ми малювали листівки, робили аплікації, квіти з паперу. Звичайно, з віком ми даруємо мамі зовсім інші речі, але ніколи не забуваємо привітати найдорожчу для нас людину. Любов мами - затишна оселя, в якій завжди тепло і сонячно. Тож давайте нагадаємо їй про це.
Зі святом 8 Березня, дорогі наші матусі, бабусі!!!😘💖😍🥰
вівторок, 5 березня 2019 р.
Як ми в "Соняшник" грали
5 березня 30 учнів Ганно-Опанлинського НВК
І-ІІІ ст. стали учасниками Всеукраїнської українознавчої гри « Соняшник - 2019».
Цього року українознавча гра присвячена
250-річчю Івана Котляревського, 130-річчю Остапа Вишні та 240-річчю Григорія
Квітки-Основ’яненка.
Кожен учасник мав
можливість перевірити свою грамотність, уміння аналітично й логічно мислити,
працювати самостійно, продемонструвати глибоку ерудицію і кмітливість. Родзинкою
завдань для всіх були ребуси, які школярі, а особливо малеча початкової школи,
із задоволенням розв'язують.
Всі учасники з нетерпінням чекатимуть на
результати, а у травні – отримають свої сертифікати, а переможці – подарунки.
понеділок, 25 лютого 2019 р.
До 148-річчя від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки
25 лютого 2019
року для учнів 9 класу Ганно-Опанлинського НВК І-ІІІ ступенів пройшов усний журнал «Леся Українка – провісниця волі й
братерства», який провела учитель української мови та літератури Каменська
Лідія Валеріївна. Епіграфом до уроку стали рядки: « Ні ! Я жива! Я буду вічно
жити! Я в серці маю те, що не вмирає…»
четвер, 21 лютого 2019 р.
Мова – безцінний дар, який треба шанувати
21 лютого 2019 року відбувся в Ганно-Опанлинському НВК І-ІІІ ступенів виховний захід « Мова – безцінний дар, який треба шанувати», присвячений Міжнародному дню рідної мови.
У ньому взяли участь учні 9-11 класів. Учитель української мови та літератури Каменська Лідія Валеріївна разом з ведучими Шкляєвою Анастасією та Каменською Анною показали дітям цікаву презентацію «О мово! Душа голосна України!» - учні помандрували сторінками історії та літературного слова. Було переглянуто відеоролик « 21 лютого – День рідної мови». Прозвучали на уроці вірші про мову, сучасні українські пісні .
Усі разом дійшли висновку, що треба шанувати рідну мову – душу українського народу, цей безцінний дар, що його наші предки зберегли, не зважаючи на всілякі заборони й утиски, передавши нам у спадщину. Адже рідна мова – це мова дитинства, мова найпершого досвіду пізнання світу, основа перших взаємовідносин у суспільстві.
вівторок, 22 січня 2019 р.
100-річчя Соборності України
22 січня вся країна святкує 100-річчя Соборності України. У зв'язку з цим у Ганно-Опанлинському НВК І-ІІІ ст. відбувся загальношкільний виховний захід "Нехай нерозмежованою залишиться назавжди".
понеділок, 7 січня 2019 р.
З Різдвом Христовим!
Шановні мої учні,батьки, колеги! Щиро вітаю вас з Різдвом Христовим!
Різдво
В гарну днину, добрий час,
Я з Різдвом вітаю вас,
І з вечерею святою,
Веселою колядою!
Нехай Бог благословляє
Вас і вашу родину!
Нехай Різдво у Вашу хату
Принесе Радості багато,
Розбудить приспані Надії,
Зерном і Щастям Вас засіє,
Зігріє сонцем та любов'ю
І подарує Вам Здоров'я!
З Різдвом Христовим!
Я з Різдвом вітаю вас,
І з вечерею святою,
Веселою колядою!
Нехай Бог благословляє
Вас і вашу родину!
Нехай Різдво у Вашу хату
Принесе Радості багато,
Розбудить приспані Надії,
Зерном і Щастям Вас засіє,
Зігріє сонцем та любов'ю
І подарує Вам Здоров'я!
З Різдвом Христовим!
7 січня - Різдво Христове: Різдвяна легенда
Різдвяна легенда
Свято Різдва належить до великих християнських, так званих Дванадесятих неперехідних свят, та має пять днів передсвяткування і шість днів післясвяткування і завершується святом Обрізання Господнього.
Свято Різдва належить до великих християнських, так званих Дванадесятих неперехідних свят, та має пять днів передсвяткування і шість днів післясвяткування і завершується святом Обрізання Господнього.
Цього дня сталася велика для всього християнського світу подія — народження Ісуса Христа у Вифлеємі (Ісус у перекладі з єврейської означає «спасіння»). Усі християни переконані, що Ісус Христос був посланий Богом на землю задля спокутування гріхів і спасіння людства. Старозавітні пророки провістили місце і час народження Спасителя світу — 5508 рік від створення світу. Отже, 7 січня — це день народження Сина Божого на землі. Від цього дня починається відлік часу.
Згідно з переказами Євангелія, мати Ісуса Христа Марія та її чоловік Йосип жили в Назареті, а до Вифлеєму прийшли, виконуючи наказ правителя Августа з'явитися всьому населенню на перепис. Оскільки на перепис населення Римської імперії зібралося дуже багато людей, Марія та Йосип не змогли знайти місця для ночівлі, а тому їм довелося шукати прихистку в невеликій печері, де за поганої погоди зазвичай ховалися чабани. Там Марія і народила Сина Божого. Тоді янгол спустився з неба й повідомив чабанам, які в цей момент не спали, що Бог народився. Чабани перші прийшли вклонитися немовляті.
На небі засяяла Вифлеємська зоря, що сповіщала світу про народження спасителя та вказувала шлях до Царя всіх людей. За пастушками до печери з Марією та Ісусом Христом прийшли язичницькі мудреці й принесли Богу подарунки: золото, ладан і миро. Золото символізувало царську владу, ладан — Божу волю, смирно — долю пророка. До речі, саме тих давніх часів сягає традиція виготовляти вифлеємську зірку та прикрашати нею новорічну ялинку.
Пославши свого Сина на землю, Бог-отець намагався показати людству важливість любові, добра, співчуття та взаєморозуміння між людьми. День народження Ісуса Христа — найбільш широко шанований день народження у світі. Люди різних соціальних верств, матеріального становища, переконань і поглядів не минають це свято своєю увагою.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
ЛЕСИН ВІНОЧОК
ДО 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕТЕСИ, ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА ЛЕСІ УКРАЇНКИ Є люди, як свічки, - з горають, відходят...