Розпочнемо з програми. Тут про те, що тобі треба знати та вміти, щоб скласти ЗНО з української мови та літератури.А тут характеристика тестування. Ця інформація допоможе тобі виробити власну стратегію ефективної роботи під час зовнішнього незалежного оцінювання.Сушиш голову, який же правопис застосовувати під час ЗНО? Ось відповідь.Тут залишаємо тобі ще й тренажер із правопису української мови.Ресурс “Мова — ДНК нації” містить чимало яскравих ілюстрацій-роз’яснень з уже багатьом відомим Лепетуном, вправи та багато іншого.Візуали можуть вчити мову тут.А ще є експрес-уроки Олександра Авраменка — це короткі та чіткі відповіді на різні питання з мови.Як би ти не любив / любила мову, нікуди не подінешся від літератури, а можливо, ти любиш її більше. У кожному разі залишаємо список того, що треба прочитати до ЗНО 2020 року.У таблиці за творами української літератури (ЗНО 2019 року) зібрано коротко всю необхідну інформацію.А щоб зекономити час — українська література за 100 хвилин.Література цікаво і неординарно за картою та ще й з відео — тут.Якщо тобі не сидиться, то можеш вивчати літературу бігаючи завдяки подкастам.БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
EdEra та Освіторія створили онлайн-курс з української мови у формі корисних порад, до якого є інтерактивний конспект.Спільно вони розробили й онлайн-курс з української літератури, до якого є підручник.Курс із підготовки до ЗНО з української мови та літератури є й на платформі Prometheus. Його розбито на модулі та теми, кожна з яких містить блоки або підтеми, до яких є відеолекції, презентації та конспекти.Онлайн-платформа Be Smart орієнтована лише на підготовку до ЗНО. Тут пропонують відеоуроки, тести, які затвердило Міністерство освіти та науки України (далі МОН — ред.), консультації від учителів.Під час карантину на YouTube-каналі МОН стартувала трансляція курсів із підготовки до ЗНО. Почали з лекцій з української мови та літератури, біології, математики та історії України.Платформа iLearn пропонує вебінари та завдання в поєднанні з грою.Таблиці, граматику, стислі виклади творів, аудіокниги — усе це шукайте тут або ж на сторінці у Facebook.Інтенсивний курс з української мови та літератури Людмили Бондаренко можна переглянути на YouTube-каналі.Ганна Дем’яненко створила проєкт “Відеорепетитор української мови” з відео й ілюстраціями для швидкого розуміння і запам’ятовування.Її проєкти в соцмережах:
Анна Огойко пропонує авторську платформу для підготовки до ЗНО з української мови та літератури. Вона двічі на тиждень створює й публікує відеоуроки.Шукайте її в соцмережах:
Юліана Зелена склала ЗНО на 200. Ділиться лайфхаками й матеріалами, підказує, як готуватися самостійно на сторінці в Instagram.Щоб ЗНО не було стресом, додаємо тести минулих років. Їх пропонують:
Авторські тексти — не так складно, як здається тобі на перший погляд. Кажемо це як люди, які щодня із цим працюють. Ну, і залишаємо необхідні посилання, що зроблять твій твір на ЗНО перфектним.
- критерії оцінювання власного висловлення
- як вичерпно написати твір під час тестування
- посібник порад про те, як влучно написати текст.
Джерело: http://valentinamilyuta.blogspot.com/2020/