середа, 9 травня 2018 р.

Концерт до Дня Перемоги

Похожее изображение

73 рік  Перемоги!   « Пам’ятаємо.    Перемагаємо». Ми пам’ятаємо, якою  страшною трагедією для людства була Друга світова війна.Ми пам’ятаємо,що агресора зупинили об’єднані  нації. Ми  пам’ятаємо:  той,  хто захищає  свою  землю, завжди перемагає.  Ця   пам'ять  робить  нас  сильними.  Вона – запорука  неминучості  нашої перемоги. 
   8 травня відбувся святковий концерт до Дня пам’яті та примирення й Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні у Ганно-Опанлинському НВК  І – ІІІ ступенів  Приазовської районної ради Запорізької області.
     Діти під керівництвом педагогів-організаторів Золотарьової Світлани Миколаївни та Філіппової Надії Олегівни підготували  свято до Дня пам’яті та примирення й Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.
    Під час урочистого концерту «Ніколи знову» школярі та педагоги вшанували пам'ять полеглих героїв хвилиною мовчання, переглянули відеосюжети про початок Другої Світової війни, символіку червоного маку. У виконанні дуету четвертокласників Мажури Анастасії та Григорчука Данила, учениць 5 класу Ступаковської Дарини, Соловйової Вероніки та Степанової Олександри, 6 класу - Солянової Мар`яни та Перепелиці Олени, 8 класу - Каменської Анни  лунали пісні воєнних років і сучасні про подвиги воїнів. Звучали вірші про Перемогу від учнів 3 класу.
  Упродовж всього концерту ведучі Солянова Мар`яна  та Перепелиця Олена підтримували шанобливий та життєстверджуючий настрій заходу. 

   Під час концерту школярами було покладено живі квіти до пам`ятника загиблих воїнів-односельчан. 
   
   Події минулих років, патріотизм мають велике значення й сьогодні.  Нам і нашим дітям не слід забувати про те, що сучасне завжди на дорозі з минулого в майбутнє!


вівторок, 8 травня 2018 р.

Мак як символ Дня пам`яті та примирення

ЗакЗаконом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років” в Україні встановлено День пам’яті та примирення 8 травня. Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
  Для заходів, приурочених до цих дат на державному рівні з 2014 року використовується новий символ – червоний мак.

  Дизайн маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.
   
    У 2014-му році, коли Україна вперше приєдналася до європейської традиції відзначення Дня пам'яті та примирення, гасло пам'ятних днів було "Ніколи знову". Його Сергій Мішакін використав для створення нового символу (варіації українською, англіською та кримськотатарською нижче). А з 2015 року гаслом відзначень Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги стало "Пам'ятаємо. Перемагаємо".
 

Квітка маку в українській традиції

Михайло Стельмах “Мак цвіте”
Степами турки i татари
На конях мчать, мов чорнi хмари,
I згаром дихає земля -
Навкруг пожари, як петля,
Й петлю розкручує ординець:
Вiн одшукав живий гостинець -
Дiвча бiжить босонiж в бiр.
Її вiн схопить у ясир,
В прокислу зашморгне сирицю
Й продасть у Кафi з торговицi.
I сльози дiвчини, й життя
Проп'є без жалю i пуття.
Бо що йому краса дiвоча,
Коса шовкова, яснi очi -
Усе продасть вiн за дукат,
Бо вiн торгаш, ординець, кат.
Дiвча бiжить в тяжкiм одчаї,
Коса їй плечi устеляє,
А сльози падають у брiд,
I кров'ю тягнеться твiй слiд.

ЛЕСИН ВІНОЧОК

              ДО 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕТЕСИ, ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА ЛЕСІ УКРАЇНКИ Є люди, як свічки, - з горають, відходят...